Středa 21. dubna 2021, svátek má Alexandra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 21. dubna 2021 Alexandra

Do soukromí politiků je nám hodně, pane Machu!

30. 12. 2011 14:54:07
"Soukromý život členů Svobodných zásadně nezkoumám," napsal jste v odpovědi na upozornění na protiprávní chování místopředsedy vaší organizace v Praze pana Pešana. Tímto prohlášením se pro mne vaše strana stala okamžitě nevolitelnou.

Jestli něco dnešní politici postrádají, tak je to úcta k voličům, otevřenost, upřímnost a skromnost. Není divu, že je dnes profese politika vnímáná hůře, než profese pokerového hráče nebo dokonce prostitutky. Lidé politikům nevěří, mají je za karieristy a prospěcháře, kteří přišli do politiky zbohatnout. Kážou utahování opasků, přitom domlouvají pro stát nevýhodné kšefty kamarádíčkům a svoje provize odklánějí na švýcarská konta. Luxusu pak užívají za vysokými zdmi svých sídel. Nemá nás to zajímat?

Jestli něco dnešní politici postrádají, tak je to úcta k voličům, otevřenost, upřímnost a skromnost. Není divu, že je dnes profese politika vnímáná hůře, než profese pokerového hráče nebo dokonce prostitutky. Lidé politikům nevěří, mají je za karieristy a prospěcháře, kteří přišli do politiky zbohatnout. Kážou utahování opasků, přitom domlouvají pro stát nevýhodné kšefty kamarádíčkům a svoje provize odklánějí na švýcarská konta. Luxusu pak užívají za vysokými zdmi svých sídel. Nemá nás to zajímat?
Lidé pane Machu nechtějí politické žoldáky, kteří pro vlastní prospěch přestupují z jedné strany do druhé. Chtějí lidi, jejichž politická příslušnost stojí na silných základech vlastního přesvědčení, a jejichž vlastní život je toho důkazem.
Například Váš kolega Matějka svoje články podepisuje a na svém webu poodhaluje i něco ze svého soukromí. Politická strana musím lidem nabídnout politiky čitelné, chce-li uspět. Pavel Pešan je přesně opakem takového člověka. Svoje názory šíří prostřednictvím anonymních článků a skrývá se za bílého koně. Proti svým oponentům užívá pomluv a lží, co je však horšího, i pěstí! Z rozhodnutí UMČ Prahy 3 a 14 je uznán vinen z uvádění nepravdivých a pomlouvačných údajů a ublížení na zdraví!
Politika je pane Machu služba veřejnosti, a proto i soukromí politika musí podléhat veřejné kontrole. Vstup do politiky je jeho svobodné rozhodnutí. Kdybyste se o soukromí svých členů zajímal více, zjistil byste, že to není zdaleka jediný škraloup pana Pešana. Je docela možné, že pro své násilnické chování s následky ublížení na zdraví skončí před soudem. Pěkná vizitka Vašeho začínajícího politika. Svoboda v názvu Vaší strany přece neznamená, že si každý může svobodně dělat co chce, třeba řešit spory se spoluobčany fyzickým napadáním.
Pokud před lidmi, jako je pan Pešan nezabouchnete dveře, plivete voličům do tváře, pokrytectví, aroganci a násilné prosazování názorů povyšujete standard i v politice. V tom případě říkám ne, takových lidí je tam už hodně, Vaši stranu volit nemohu.

Lidé, pane Machu, nechtějí politické žoldáky, kteří pro vlastní prospěch přestupují z jedné strany do druhé. Chtějí lidi, jejichž politická příslušnost stojí na silných základech vlastního přesvědčení, jejich vlastní život je toho důkazem a rozhodování v politice je tudíž předvídatelné.

Například váš kolega František Matějka svoje články podepisuje a na svém webu poodhaluje i něco ze svého soukromí. Politická strana musí lidem nabídnout politiky čitelné, chce-li uspět. Pavel Pešan je přesně opakem takového člověka. Zdá se, že proti svým oponentům užívá anonymně pomluv a lží, co je však horšího, i pěstí! Rozhodnutím UMČ Prahy 3 a 14 byl uznán vinen z uvádění nepravdivých a pomlouvačných údajů a ublížení na zdraví! * Kromě toho jsou nepřehlédnutelné i výrazně levicové názory pana Pešana v oblasti rodinné. Střídavá péče, proti které pan Pešan tak aktivně vystupuje, není jen moderním, ale také nejlepším možným uspořádáním tam, kde společné soužití rodičů a dětí není možné. Odmítáním zaujetí stanoviska ve věci střídavé péče a tolerancí aktivit pana Pešana v této oblasti (mimochodem již i registroval občanské sdružení) dáváte, pane Machu, najevo, že politická strana Svobodných nemá jasný koncept rodinné politiky, která je pilířem dnešní společnosti. Nevěřím, že popírání tradičních rodinných hodnot, trhání vazeb mezi rodiči a dětmi či dokonce fyzické napadání biologického otce dětí při jejich předávání partnerce je oficiální politikou strany Svobodných!

Politika je, pane Machu, služba veřejnosti, a proto i soukromí politika musí podléhat veřejné kontrole. I pana Pešana. Vstup do politiky je jeho svobodné rozhodnutí. Kdybyste se o soukromí svých členů zajímal více, zjistil byste, že to není zdaleka jediný škraloup tohoto pána. Pan Pešan se svým postem ve vaší straně chlubí i na webu svého sdružení. Můžete se vy chlubit panem Pešanem? Sám sebe už sice možná vidí ve vládě (viz fotografie), ale je docela možné, že pro své násilnické chování s následky ublížení na zdraví skončí dřív před soudem. Pěkná vizitka začínajícího politika. Svoboda v názvu vaší strany přece neznamená, že si každý může svobodně dělat co chce, třeba řešit spory se spoluobčany fyzickým napadáním.

Pokud před lidmi, jako je pan Pešan, nezabouchnete dveře, plivete voličům do tváře, pokrytectví, aroganci a násilné prosazování názorů povyšujete na standard i v politice. Dáváte najevo, že lidé, kteří se jménem stany Svobodných zaštiťují, mají zcela volnou ruku ve svých aktivitách a nejsou kontrolování. Spontánně tak sami vytvářejí politiku strany, které chybí jednotná koncepce. Nebo se pletu a lidé jako pan Pešan budou vést dvojí život i v případě zvolení do vyšších politických funkcí? Pak říkám ne, takových je tam už hodně, vaši stranu volit nemohu. Přinášíte možná nové tváře, ale starý a dobře známý obsah.

(Fotografie byly získány z veřejně přístupných zdrojů. Na žádost pana Špojlariče, místopředsedy Krajského sdružení SSO byla fotografie pana Pešana v zeleném tričku při rozdávání žárovek odstraněna, v originále ji ale můžete najít zde)

* Podle zatím nepotvrzených informací mělo být první rozhodnutí zrušeno a proti druhému se pan Pešan odvolal a doposud nenabylo právní moci. Otázkou je, zda by v případě politicky činných lidí němělo stačit pouhé podezření. Zde je, zdá se, důvodné.


Autor: Petr Cihlář | pátek 30.12.2011 14:54 | karma článku: 41.56 | přečteno: 8397x

Další články blogera

Petr Cihlář

Harry a Meghan jinak

Myslím, že nejsem sám, kdo si to myslí, ale zatím jsem neviděl nikoho, kdo by to napsal. Možná mi to také smažou.

9.3.2021 v 8:32 | Karma článku: 36.53 | Přečteno: 1493 | Diskuse

Petr Cihlář

Běžte s genderem někam

Feministky, běžte už s tím genderem někam. Jsem chlap a mám rád ženský. Budu jim koukat na zadek, dělat decentní narážky, aby věděly, že mám zájem nebo prostě jen proto, aby je to potěšilo.

9.3.2020 v 10:35 | Karma článku: 44.12 | Přečteno: 2580 | Diskuse

Petr Cihlář

Novinky ukradly Klausovi feminismus

Media ovlivňují veřejné mínění. Podívejme se, jak se s projevem exprezidenta Klause na sněmu Trikolory vypořádaly Novinky

28.9.2019 v 21:10 | Karma článku: 29.58 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Andrle

Hybridní válka, hybridní bitva

Jsme nepřítel Ruska. To je dáno ve vojenské doktríně Ruské federace. Rusko nás napadlo na našem území v rámci hybridní války, nevyhlášeným aktem agrese, vedeným tabulkovými vojáky, který měl za následek škody na životech, majetku.

20.4.2021 v 21:55 | Karma článku: 10.98 | Přečteno: 142 | Diskuse

Jan Andrle

Ono takové testování...

Ono takové pravidelné testování, to není jen tak. Je to periodický stres, pro druhačku menšího vzrůstu určitě. Snad to zvládne, přežije, snad to dá a nezanechá to na malé dušičce trvalé následky.

20.4.2021 v 18:59 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 210 | Diskuse

Martin Naplava

...a možná byli jen na dovolené...

Asi jako většinu lidí mě nadzvedl ze židle výrok o tom, že vlastně nešlo o terorizmus, ale jen útok na zboží, mj. dva životy. Ponechám teď stranou, že se premiér za to formulaci omluvil, ale tím by to skončit nemělo!

20.4.2021 v 18:07 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 221 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Nejen o inspiraci

Inspirace je lékařsky vdechnutí, v běžné řeči znamená nápad, vnuknutí, tvořivé nadšení. Souvisí s ní naše vnímání, také intuice. Člověk se inspiruje k tvorbě, ale i ke změnám v životě, zkrátka inspirace nás provází celý život.

20.4.2021 v 15:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Helena Vlachová

Je na místě podat žalobu na prezidenta republiky

V této neklidné pandemické době se občané České republiky dozvídají o tom, že na území jejich státu byl v roce 2014 spáchán teroristický čin. A prezident republiky mlčí.

20.4.2021 v 8:09 | Karma článku: 24.13 | Přečteno: 478 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz